Proč je detoxikace aury nezbytná pro naše zdraví

Barbara A. Brennan

Magazín In Touch 10/2007

V dnešní době si prakticky každý uvědomuje, jak moc nám škodí různé toxiny, a to ať už patříme mezi ty, jenž se o své tělo starají hodně nebo naopak málo. Toxiny jsou v jídle, které jíme, přičemž vyhnout se jim lze jen stěží - cukr, sůl, tuky a potravinové přísady, škodlivé chemikálie jsou ve vzduchu, který dýcháme, a často i v pitné vodě.

Neustále také dochází ke zhoršování znečištění prostředí elektrickými a magnetickými poli, které narušují přirozené fungování tělesných systémů.

Naštěstí - i když to není žádné překvapení - má tělo vlastní schopnost detoxikace, jež provádí prostřednictvím trávicího systému a dalších systémů těla, včetně močového, oběhového a lymfatického systému a kůže.

Klíčovým orgánem z tohoto hlediska jsou játra, které mají obdivuhodnou odolnost, přestože mohou někdy dostat pěknou nakládačku. A to nemluvě o tom, že jejich fungování není zpomaleno množstvím úkolů, které se od nich vyžaduje. V případě, že k tomu dojde, pocítíme to okamžitě na našem zdraví a kondici.

Samozřejmě, že většinu z toho už víme. Na toto téma byl napsány stovky knih.

Nicméně to, co v detoxikačních programech zaměřujících se na fyzické tělo chybí, je faktor jemné energie, což je velmi důležitý prvek. Také mne překvapuje, jak mnoho lidí si uvědomuje, že vlastní negativní myšlenky a přesvědčení mohou být pro tělo častokrát stejně toxické jako kterékoliv chemické látky.

Budeme-li se zabývat tím prvním (přestože obojí zcela úplně vzájemně souvisí), proč by tedy měl v detoxikaci hrát roli energetický/ duchovní faktor? Protože nám poskytuje příležitost být na každé úrovni plně naladěnými na své tělo. Dokážeme-li plně vážit své tělo jako náš vlastní posvátný prostor pro tento život, vneseme tím zcela novou dimenzi do způsobu nahlížení na své zdraví - a také na štěstí.

Představte si tělo jako celistvou symfonii, se všemi party vytvářejícími různé zvuky orchestru. Srdce udává rytmus svým nepřetržitým pravidelným bubnováním, které iniciuje a dodává energii rezonačním frekvencím všech buněk a orgánů.

Nasloucháte-li pozorně pulzaci každého orgánu, zaregistrujete jakýkoliv existující nesoulad. Chce to trochu procvičování, nejlépe ve stavu meditace, ale dá se to celkem zřetelně rozeznat. Nalaďujete se na rytmus života. Málokdy je náš orchester v dokonalé harmonii, ale pokud se vědomě zaměříme na každou část těla, jsme schopni najít chybějící tóny.

Pak můžeme tyto části navrátit k jejich přirozeným rezonančním frekvencím, a to tím, že vyřešíme témata, které narušují proudění naší životní síly a tím dusí fungování orgánů, což vede ke špatnému zdravotnímu stavu. Pokaždé, když najdeme na psychické úrovni řešení na nějakou situaci, a to tím, že se vzdáme svého omezeného pohledu a sloučíme dualistické protiklady v celistvosti, naše celé energetické pole - neboli aura - se změní.

Skrze energetické pole proudí životní síla, díky které dualita mizí, toxiny se odplavují a naše tělo a pole se čistí - jinými slovy dochází k energetické a fyzické detoxikaci.

Možná máte pocit, že všechno se to lehce říká, ale hůře dělá, což je pravda. Zanechat negativní přesvědčení, které jsme si vytvořili v dětství, abychom se chránili životními zraněními, je nepochybně složité a málokdy to můžeme zvládnout sami. Podpora zkušeného léčitele/ učitele, který rozumí komplexnímu vztahu mezi zdravím a systémem přesvědčení, je opravdu nezbytná.

Poučit běžného člověka, aby chápal, že z holistického pohledu nemůže fyzické tělo zůstat zdravé, pokud není zdravé také tělo emocionální, není vůbec jednoduché. Na straně pacienta musí existovat ochota podívat se na kořen problému namísto vyžadování řešení „rychlé nápravy“.

A to se v mnoha zemích děje. Stále více lidí si uvědomuje, že tělo, mysl a emoce jsou vzájemně zcela propojeny. Při každém léčení, které jsem kdy dělala, jsem se zaměřovala na všechny úrovně bytí, jakož i na rovinu záměru, spirituální rovinu, vyšší mysl, vyšší vůli, léčení témat týkající se vztahu k sobě samému i druhým lidem, a také starostlivost o tělo.

Fyzická nemoc se vždy vztahuje k nenaplněným potřebám, což nás vrací zpět do raných let našeho života, kdy se nám jako dítěti nedostávalo dostatečné péče, lásky a uznání. Když se dítě jednou tímto způsobem naučí popírat a odmítat sebe sama, opakuje tento zvyk také v dospělosti. Opakované emocionální zranění se nakonec projeví ve fyzickém těle.

Například člověk, jenž má problémy se slinivkou, zažil málo sladkosti v prvních letech svého života. Jelikož nepoznal pravou sladkost, bude ji hledat někde jinde. Takže záměně přijímá toxiny. Svět je plný cukru!

Protože energetické léčení pracuje přímo s emocionálním a fyzickým tělem a jejich vzájemným propojením, výsledkem je, že se naučíme naplňovat své skutečné potřeby.

Takže co můžeme udělat proto, abychom si vyčistili a nabili energetické pole a napomohli tím detoxikačnímu procesu? Můžete začít jednoduchým svépomocným cvičením, které spočívá v tom, že budete pokrčovat a narovnávat kolena v stoji rozkročném, přičemž nohy držíte od sebe a záda jsou rovná. Při pokrčení kolen předpažte ruce dlaněmi dolů a vydechněte. Když se zvedáte, připažte ruce a nadechněte se.

K tomuto cvičení můžete přidat vizualizaci barev. Nadechněte je ze země přes chodidla a ze vzduchu kolem sebe přes ruce, když se zvedáte - a pak znovu vydechněte, když kolena krčíte. Začněte červenou; vnímejte, jak je celý balón vaši aury naplněn touto barvou, a pak vydechněte. Udělejte to několikrát, než přejdete k oranžové, žluté, zelené, světle modré, fialové/indigo a bílé, přičemž každá barva představuje jednu z hlavních čaker.

Toto cvičení je pro začátek skvělé, nicméně je to pouze začátek. Proces detoxikace aury a těla a jejich úplného zharmonizování, může být dlouhý a někdy bolestivý, jak se budeme zabývat mnoha emocionálními tématy, které nám ubírají životní sílu. Přesto však cesta zpět k vnitřnímu a vnějšímu zdraví, k lásce a k žití tím, co je naší životní vášní, je cesta velkolepá a překrásná. Konec konců je to poslání naší duše.


© www.barbarabrennan.com
© Překlad: Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara


(C) Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara