Otázky pro Louise L. Hay

Knížka Vyléč si své tělo, kterou jste napsala, byla naposledy aktualizována v roce 1988. Mám nějaké zdravotní problémy, které nejsou v knížce uvedeny jako například fibromyalgie.

Během své mnohaleté praxe jsem se naučila, že existují pouze dva mentální vzorce, které jsou příčinou nemocí: Strach a Hněv.

Hněv se může projevit jako netrpělivost, podrážděnost, frustrace, kritizování, odpor, žárlivost nebo zatrpklost. Všechny tyto myšlenky otravují tělo. Zbavíme-li se této zátěže, všechny orgány v našem těle začnou náležitě fungovat.

Strach může představovat napětí, úzkost, nervozitu, pochybování, dělání si starostí, pocit, že nejsme dost dobří nebo že jsme bezcenní. Máme-li se vyléčit, musíme se naučit nahradit svou víru v strach něčím jiným. A jakou tedy vírou? Vírou v život! Věřím, že žijeme v „přitkávacím“ Vesmíru. Je jedno, čemu se rozhodneme věřit, na co se rozhodneme myslet, nebo o čem se rozhodneme mluvit, Vesmír nám vždy odpoví „Ano“. Když myslíme na nouzi, Vesmír nám odpoví „ano“. Když myslíme na prosperitu, Vesmír nám odpoví „ano“. Je to na nás! Vesmír chce, abychom prožívali cokoliv, po čem toužíme. Takže řekněte „ano“ všemu dobru. Buďte „přitakávačem“ a žijte ve světě „ano“, na které vám Vesmír odpoví „ano“.

Když jistíte, že máte nějakou nemoc, která není uvedena v knížce Vyléč si své tělo, staňte se svým vlastním badatelem a léčitelem. Položte si otázku: je to nějaká forma strachu, nebo hněvu? Jste ochotni tyto myšlenky nechat odejít a nahradit je pozitivními afirmacemi? Léčení vašeho těla také vždy velmi prospěje, když se máte rádi, neboť láska léčí.

Takže jak moc se máte rádi? Nejdříve ze všeho udělejte to nejdůležitější: zbavte se veškerého kritizování sebe a druhých. Přijímejte se takoví, jací jste. Chvalte sebe sama co nejvíce, jak jen můžete. Kritizování podlamuje vnitřního ducha, chvála ho pozvedává. Často se dívejte na sebe sama do zrcadla a jednoduše si při tom říkejte toto: MÁM TĚ RÁD/A, OPRAVDU TĚ MÁM RÁD/A. Ze začátku to může být těžké, nicméně vytrvejte a procvičujte to dále. Brzy si budete to, co říkáte, doopravdy myslet a cítit. Mějte se rádi co nejvíce, jak jen můžete, a všechen život bude odrážet tuto lásku zpět k vám.

P.S. Fibromyalgie je strach projevující se jako extrémní napětí v důsledku stresu.

V mé knížce Já to dokážu! najdete mnoho afirmací, které vám mohou ze začátku pomoci, dokud se nenaučíte tvořit si své vlastní.

Máte pro nás nějakou moudrou radu ohledně peněz a prosperity?

Čeho se ve skutečnosti bojíte? Podívejte se do svého nitra. Najdete tam nějaké přesvědčení, které vám říká, že si nezasloužíte své finanční dobro? Tak často se nám stává, že sabotujeme manifestování toho, po čem toužíme. Je to náš způsob, kterým se před něčím chráníme. Přestože se to zdá být velmi podivné, nejčastěji se bojíme vlastního úspěchu nikoliv neúspěchu. Na podvědomé úrovni si možná myslíte, že když se vám vyplní váš cíl, zjistíte pak, že vám to buď nepřineslo štěstí, nebo že by vám to mohl někdo vzít. Je to naléhavý požadavek, který vám má neustále připomínat, že toto je okamžik, ve kterém se buď radujete nebo neradujete ze svého života. To, co teď cítíte, tvoří váš zítřek. Co se týče afirmací, nadále s nimi pracujete a věřte při tom, že Život nikdy nedělá chyby. Otevřete své afirmace jednoduše tím, že si potvrdíte, že přijímáte to, co je pro vaše nejvyšší dobro. Tímto způsobem neomezujete své možnosti příliš konkrétním přáním a umožňujete Božské Inteligenci, aby vás vedla a dokonale řídila odvíjení se vašich zážitků a vašeho vlastního vyjádření.

Potvrzujeme teď pro vás společně, že váš pracovní i osobní život dokonale funguje a podporuje rozvíjení vašeho vyššího potenciálu.

Jak si mohu vytvořit láskyplný vztah?

Možná že máte pořád nějaký strach, který vám stojí v cestě k tomu, abyste si mohli vytvořit život, jaký si přejete, a že se možná stále držíte zpátky a nedovolíte, aby do vašeho života přišel vztah, jaký si přejete. Možná by vám pomohlo vrátit se zpět do dětství ke svému vztahu s otcem nebo matkou, abyste vyřešili své hluboko uložené strachy týkající se vztahů. Položte si otázku: Čeho bych se musel/a vzdát, abych mohl/a mít vztah? Jakým způsobem ztrácím sebe sama, když mám vztah? Jaká podvědomá sdělení jsem jako dítě převzal/a? Která sdělení ve mne vytvořila přesvědčení, že vztahy přinášejí bolest, nebo že nepřinášejí nic pozitivního? Doporučuji vám, abyste nepřetržitě pracovali na sebelásce. Zacházejte se sebou romanticky a láskou. Dejte sami sobě najevo, jak výjimečný/á jste. Rozmazlujte sami sebe. Kupte si květiny, obklopte se barvami, látkami a vůněmi, které vás potěší. Život nám vždycky odráží pocity, které máme ve svém nitru. Když budete rozvíjet ve svém nitru pocity lásky a romantiky, ten pravý člověk, se kterým budete moci sdílet svůj narůstající pocit důvěrného přátelství k sobě samému/samé, k vám bude přitahován jako magnet.

© HayHouse www.hayhouse.com
© Překlad: Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara(C) Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara