Základní postupy při Pránickém léčení

Pránické léčení má několik úrovní odstupňovaných od jednoduchých k více složitým.

První úroveň: Základy pránického léčení
Na této úrovni jsou techniky a koncepty, které se dají lehce naučit. Vyžaduje se tady soustředění se na dotykové vněmy. Naučit se tyto základní principy a techniky zabere zhruba deset a ž patnáct hodin, aby žáci byli schopni jednoduchého pránického léčení. K tomu, aby žáci získali dostatečnou praxi v provádění těchto technik, potřebují na to několik dní, týdnů nebo i měsíců pravidelného procvičování a aplikace, a to v závislosti na přístupu konkrétního žáka.

Druhá úroveň: Středně pokročilé pránické léčení
Tato úroveň je stále celkem lehká. Na této úrovni léčení se využívá pránického dýchání. Je možné využít vizuální koncentrace, ale není to nutné. Tak jako při první úrovni, naučit se základní principy a techniky zabere zhruba deset až patnáct hodin, aby byl žák schopen začít léčit obtížnější případy. Provádění na profesionálnější úrovni si vyžaduje několik týdnů až dva měsíce pravidelné praxe a aplikování, a to v závislosti na přístupu konkrétního žáka.

Třetí úroveň: Pránické léčení na dálku
Tato úroveň zahrnuje postupné rozvíjení psychických schopností žáka. Aby se člověk stal velmi přesným v diagnostice a byl schopen dosáhnout konkrétních, správných a žádoucích výsledků, může to vyžadovat několik týdnů nebo měsíců až rok nebo dva pravidelného provádění a aplikace.

Čtvrtá úroveň: Pokročilé pránické léčení
Tady je zcela nevyhnutně zapotřebí použití vizualizačních technik a více obsáhlých znalostí o povaze nemocí a charakteristických znacích různých typů pránické energie. Vyžaduje se, aby pokročilí práničtí léčitelé měli silné energetické pole a velkou vnitřní auru. To se učí v knize Pokročilé pránické léčení od Mistra Choa Kok Sui. Pokročilé pránické léčení používá barevnou pránu a pokročilé léčitelské techniky k dosažení rychlých výsledků v léčení. Dosažení profesionální úrovně v pokročilém pránickém léčení si vyžaduje nejméně jeden nebo dva roky pravidelného procvičování a praxe.

Pátá úroveň: Pránická psychoterapie
Pránická psychoterapie představuje použití pokročilého pránického léčení v oblasti psychických onemocnění. Praktik by měl být zběhlý nejméně v Středně pokročilém pránickém léčení. To se učí v knize Pránická psychoterapie od Mistra Choa Kok Sui.

Šestá úroveň: Pránické léčení krystaly
Pránické léčení krystaly používá krystaly jako nástroje k usnadnění pránického léčení.
Z Knihy: Mr. Choa Kok Sui - Miracles Through Pranic Healing
© Překlad: Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara

(C) Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara