Obraz budoucnosti

Na naší volbě záleží, jakou si lidstvo vytvoří budoucnost. Můžeme přijmout své duchovní dědictví a zkoumáním vlastní identity a vlastní cesty nalézt smysl, nebo se můžeme nechat ochromit vizí strachu.

Vědci nás každodenně varují, že lidské společenství nemůže dále pokračovat po své současné zpátečnické dráze, že navyklý způsob života, který jsme přejali, povede ve svých důsledcích k přelidnění planety, zničení přirozeného ekosystému, otráví naše těla a katastrofálně změní profil počasí. Vědci předpovídají vydatná zemětřesení a zvýšenou vulkanickou aktivitu. Současně rozvrat ekonomiky a omezené vládní rozpočty se zdají být předzvěstí narůstajícího násilí, zločinnosti a odcizení.

Zároveň však přes všechna tato očekávání nejhoršího narůstá počet lidí, kteří se přiklánějí k alternativně duchovní záchrany. V určitém slova smyslu dochází k dramatické polarizaci názorů a otázka je nesnadně: Poddáme se apokalyptickému scénáři budoucnosti a nadále se uchýlíme pouze k naplňování svých krátkodobých zájmů, nebo vědomě přijmeme a spoluvytvoříme budoucnost lásky a duchovního smyslu? Mám neodbytný pocit, že se blížíme k velkému předělu, a hrdinové jsou všude kolem nás.


Podle knihy Celestinské proroctví - Kapesní průvodce po devíti poznáních
V českém překladu vydalo nakladatelství Pragma(C) Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara