První krok k vybudování energie

Na své tour po U.S.A. u příležitosti uvedení filmu Celestinské proroctví do kin, při které jsme navštívili během týdne tři americká města, jsem si uvědomil, jak důležité je udržovat si zdraví a sílu.

Zatímco spirituální energii si můžeme představovat jako spojení s Božstvem, jenž nám přináší takové integrální zážitky jako “větší pocit zdraví a pohody” a “projasňující vhledy ohledně našeho života” společně s “tvůrčí představivostí”, jsem každým dnem stale více přesvědčen o tom, že to, jak se staráme o naše fyzické potřeby, je také duchovním procesem. Je to v tom smyslu, že jídlo je první duchovní energií, kterou přijímáme do své bytosti.

Cítím potřebu teď více pohovořit o tom, co si myslím, že představuje nový konsensus, který se pomalu objevuje, týkající se nejlepší stravy pro ty, kteří jsou duchovně uvědomělými – a to stravy, která není bohatá na celozrnné obiloviny a sladké ovoce, jak to často slýcháme, ale strava bohatá na zeleninu a zdravé tuky, přičemž čím syrovější, tím lépe. Jinak řečeno: vysoce alkalická dieta podle Dr. Roberta Jounga (autora knihy PH zázrak) a další, kteří rychle mění nejenom tradiční stravování, ale také nutriční biologii.

Nový obraz, který se stále rozšiřuje je jednoduše tento: Typická strava většiny lidí v rozvinutých zemích je zpracovaná bílá hmota – ve které je většina skutečně výživných látek zničena vařením – a hodně živočišných bílkovin, což je recept na brzkou únavu a nemoc. Nicméně řešením není přejít z vajíček a slaniny na sladké celozrnné mufiny. Stále jsou plné cukru a vařených ingrediencí a když je jíme, má to pro nás špatné důsledky. I když v obilovinách a medu je určitá výživová hodnota, není to dostatečné na to, abychom překonali toxickou zbytkovou kyselost, která zůstane po tom, co jsou tyto potraviny metabolizovány.

Tyto kyseliny jsou příčinou brzkého stárnutí a nemocí, protože tělo se jich nedokáže zbavit. Kyseliny jsou příliš “horké”, aby se dostaly ven z krevního řečiště přes ledviny a další vylučovací orgány, takže jsou – uvědomte si to – ukládány v různých orgánech, jako jsou játra, mozek, atd., kde jejich přítomnost degeneruje tkáně a omezuje schopnost fungování těchto orgánů. Jediný způsob, jak mohou být tyto kyseliny z těla úspěšně vyloučeny, je jíst dostatek alkaloidů (molekuly, které se nacházejí v čerstvých nezpracovaných salátech a zelenině) a které se slučují s těmito kyselinami, aby mohly být zneškodněny a vyloučeny. Pokud nejíme dost alkaloidů, tělo si je vezme z jiných míst, jako například vápník z kostí (a vzniká osteroporóza) či draslík ze svalů (ztráta svalové hmoty), aby bylo možné je zneutralizovat. Samozřejmě, že tyto zdroje se nakonec vyčerpají a kyselost v orgánech a krvi později vede k přemnožení mikroorganizmů, jako jsou kvasinky a houby, které napadají překyselené orgány a probíhá to, čemuž říkáme chorobné procesy. Výsledkem těchto procesů jsou nejdříve obtěžující potíže jako bolesti hlavy a kloubů, vysoký krevní tlak, kožní nemoci a tak dále a nakonec „velká trojka“: srdeční infarkt, rakovina a cukrovka.

Když jste ve středním věku, budete vědět, co tím myslím. Podívejte se kolem a uvidíte lidi (omlouvám se za názornost), kteří se doslova přejídají k smrti. A když se jednou dostaneme do této spirály, můžeme stale být spirituálními, ale nebudeme dosahovat takových úrovní vitality, o nichž víme, že bychom mohli dosáhnout. Pokud jste mladí, pak špatné stravování je pouze jako kouření – pomalu si vybírá svou daň. Zaplaťte teď, nebo zaplaťte později.

Dobrá práva je, že stejně tak jako u kouření, pokud změníte stravování, tento proces může být zvrácen. Začněte jíst stravu skládající se z 80% ze syrových salátu, zeleniny a čerstvých zeleninových šťáv a akumulace alkaloidů začne kousek po kousku odstraňovat z těla kyseliny, redukovat mikroby a navracet vaše tělo do acidobazické rovnováhy, kterou potřebuje.

A tím největším přínosem samozřejmě je, že jak stoupá naše přirozená energie, jsme lépe schopni spojovat se důležitějším duchovním zdrojem, který víme, že existuje… s tím, který nám přináší vhledy a vize, abychom v dlouhodobém horizontu úspěšně pokračovali ve své cestě za naplňováním našeho poslání.


Článek podle www.celestinevision.com
(C) Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara