Růst prostřednictvím radosti nikoliv boje

Meditace pro růst v radosti

Zdraví vás Orin a DaBen!

Přivolejte si právě teď k sobě svou duši. Všechno, co potřebujete pro to udělat, je pomyslet na ni a pozvat ji, aby se s vámi spojila. Někteří lidé si představují svou duši jako obrovské světlo, obklopující a prostupující jejich fyzické tělo, jako kouli světla nacházející se všude kolem nich. Ať už si svou duši představujete nebo ji vnímáte jakkoliv, je to v pořádku. Pokud byste chtěli dále poradit, jak to dělat, máme tady meditaci pro Splynutí se svou duší.

Když se spojujete se svou duší, nechte ji znít tónem radosti, který se bude šířit každou buňkou vašeho těla. Dovolte této nové vibraci stimulovat a aktivovat vaši DNA, buněční kód vašeho těla. Nechte ji otevřít vás nové úrovni radosti, radosti vaší duše. Tento tón radosti vaší duše nepotřebujete slyšet, vnímat ho ani ho pociťovat, aby mohl znít nebo měl účinek.

Často znějte tónem své duše.

Vnímejte, jak krásný/á a dokonalý/á jako duše jste; jak jste plný/á radosti a lásky. Svět duše nezná trápení ani bolest. Zná pouze lásku, radost a blaženost. Můžete vnést radost své duše do svého každodenního života. Můžete přestat zápasit. Můžete důvěřovat, že vesmír je dokonalý a že vždycky pracuje pro vás. Radost přichází, když pochopíte, že všechno, co se děje ve vašem životě, vám přináší vaše duše a vyšší já, aby vám pomohly vyvíjet se a stát se silnějšími. Radost přichází, když se rozhodnete růst prostřednictvím radosti a vnést ji do svého života.

Vaše postoje určují, jak zažíváte svůj svět. Je to způsob reagování na váš život. Postoj, který vytváří radost, je takový, kterým interpretujete to, co se vám děje, skrze filtr radosti. Váš postoj se také odráží ve slovech, která používáte, když k sobě mluvíte. Například když jste právě úspěšně dosáhli nějakého cíle, jenž jste chtěli uskutečnit. Mít radostný postoj v takovém případě znamená, že si řeknete: „Gratuluji, dobrá práce.“

Pokud vás vaše radostné já chválí, pomáhá vám to přitáhnout si k sobě více téhož. Postoje jsou magnetické a každý okamžik, který strávíte v radosti vám magnetizuje další okamžik radosti. Radostné a pozitivní emoce mají větší schopnost tvoření, než negativní emoce. Uznejte radost, kterou již ve svém životě máte, a budete ji pociťovat častěji.

Radost je pocit prožívaný v přítomnosti,
nikoliv něco, co budete zažívat v budoucnosti.

Co vám přináší do života radost? Víte to? Uvědomujete si, co vás dělá šťastnými? Jste natolik zaneprázdněni plněním každodenních povinností, že věci, díky nimž se cítíte dobře, odkládáte někam do budoucna? Radost je pocit prožívaný v přítomnosti, nikoliv něco, co budete zažívat v budoucnosti. Udržujete si nějakou představu, jak bude váš život jednou vypadat, až budete šťastní, ale necítíte ten pocit radosti a životní pohody právě teď?

Možná máte spoustu důvodů, proč si myslíte, že nemůžete změnit svůj život právě teď a být šťastný/á. Pokud si však nezačnete hledat důvody, proč šťastný/á být můžete, změna bude vždy jen myšlenka existující v budoucnosti a to vás nepovede po cestě radosti. Na chvíli se teď zastavte a rozhodněte se, zda-li chcete mít ve svém životě více radosti. Máte v úmyslu ji opravdu mít?

Abyste měli více radosti ve svém životě, možná se budete potřebovat otevřít přijímání. Vaše duše má pro vás tolik darů. Všechno, co potřebujete udělat, je těmto darům se otevřít. Můžete si začít představovat radost, mír a harmonii jako vaše přirozené právo. Pozornost, jas a láska jsou k dispozici každému, kdo o ně požádá. Zastavte se teď na chvíli a požádejte svou duši, aby vám poslala radost. Vaše duše ji k vám vyšle. Požádejte ji, aby nechala vtékat radost do vaší bytosti.

Vězte, že vesmír
vždycky pracuje pro vás.

Můžete poznat radost a dokonalost vaší bytosti. Věřte, že vesmír funguje dokonale a vždycky pracuje pro vás. Připusťte, že všechno, co se ve vašem životě děje, je pro vaše vyšší dobro, i když nedokážete pochopit proč.

Nechte odejít pocit, že jste obětí a vězte, že všechno, co se vám děje, jste si k sobě přitáhli, aby vám to pomohlo stát se silnějšími, celistvějšími a dostat se blíže ke své duši. Přestaňte vinit Vesmír nebo druhé lidi. Namísto toho si potvrďte, že jste tvůrcem svého života a že si můžete vytvořit jakýkoliv život, jaký si přejete.

Vždy, když myslíte na něco, kvůli čemu se litujete nebo co ve vás udržuje negativní představy o sobě, zastavte se! Podívejte se, jaké dobro jste si diky této situace vytvořili. Například, že jste se natolik poučili, že takovou zkušenost si už nikdy více do svého života nepřitáhnete. Nebo že jste například díky dané situaci změnili svou cestu. Možná vám to pomohlo rozvinout si nové vlastnosti a osobnostní rysy. Možná jste posoužili a pomohli druhým.

Najděte si na každé situaci něco dobrého. Než abyste se soustředili na to, co ve vašem životě nefunguje, zaměřte se na to, co se pro vás vyvíjí dobře. Podívejte se, co se z dané události učíte, jak vás posiluje a jaké dary vám přináší. Vyberte si nějakou situaci, která se vám nelíbí, a řekněte si: „Tato situace mi nějakým způsobem přinese mnoho báječných příležitostí k růstu a mnoho požehnání, přestože si ještě neuvědomuji jak.“ Když si to řeknete, tvoříte si to ve své skutečnosti.

Naslouchejte tichému, konějšivému hlasu své duše. Je to ten tichý, pokojný hlas míru, ten uklidňující hlas, který vám říká, že všechno bude v pořádku a že vesmír pracuje pro vás.

Vaše duše vás přijímá a miluje;
vidí krásu a dokonalost vaší bytosti.

Další způsob, jak poznat radost své duše, je milovat a přijímat sebe sama. Rozpoznat krásu a dokonalost své bytosti, jací jste právě teď. Nepotřebujete se měnit, abyste byli hodni lásky. Vnímejte lásku své duše, kterou pro vás má. Neexistuje nic, co byste mohli udělat a kvůli čemu by vás vše duše přestala milovat, neboť vaše duše zná pouze lásku. Miluje vás takové, jací jste právě teď, a to bez výjimky!

Vnímejte každého člověka jako krystal, který je jedinečný a nádherný svým osobitým způsobem. Neexistuje žádný krystal, který by nebyl krásný, který by neodrážel žádné světlo. Představujte si také, že vy jako krystal, se stáváte každým okamžikem krásnějším a dokonalejším, jak máte v sobě stále více světla a jak vámi procházejí všechny barvy duhy.

Odpusťte si cokoliv, co jste udělali v minulosti, a z čeho nemáte dobrý pocit. Ať už byla vaše minulost jakákoliv, nahlížejte na všechno, co se vám přihodilo, jako na něco, co vytvořila vaše duše, aby vám pomohla vyvíjet se. Změňte své negativní vzpomínky v pozitivní pochopení. Tím jak to děláte, uvolňujete bolest a otevíráte se cestě radosti.

Věřte, že budoucnost v sobě skýtá radost a naději.

Nechte odejít jakýkoliv strach a přesvědčení, že budoucnost bude horší než přítomnost. Ve vašem světě existuje masová myšlenková forma, že budoucnost bude vždycky horší než přítomnost, a že změny se dějí vždy k horšímu. Vede to k potřebě lpění na tom, co máte, a přináší vám spíše bolest než radost. Obejměte nové a věřte, že budoucnost v sobě skýtá radost a naději.

Otevřete se myšlence, že zítra budete moudřejší a silnější a že cokoliv si vytvoříte, bude mnohem lepší, než to, co máte dnes. Udržujte si ve svém mysli představu, že budoucnost je pozitivní a že bude lepší, než cokoliv, co jste vůbec kdy poznali.

Více radosti můžete mít tím, že si poskytnete svobodu. Svoboda je vnitřní pocit. Je to schopnost zvolit si, co chcete. Je to poznání, že jste kapitánem své lodi. Svoboda je vědět, že máte svůj život ve svých rukou. Svoboda je pro radost podstatná, protože kdekoliv se cítíte uvíznuti, nemůžete prožívat radost.

Naučit se vytvořit si radost můžete pomocí prociťování vnitřní radosti. Pokaždé, kdy se rozhodnete mít se sebe dobrý pocit, i když vás třeba někdo kritizuje, shazuje nebo jedná způsobem, na který jste v minulosti reagovali bolestí, vybíráte si radost. Pokaždé, kdy to uděláte, tvoříte si ve svém životě svobodu. Jste svobodní a k tomu, abyste byli šťastní, nepotřebujete, aby druzí lidé jednali určitým způsobem.

Oceňujte všechno, co máte. Zaměřujte se na to, co ve vašem životě funguje a tím si toho vytvoříte více. Je toho tolik, za co můžete být vděční. Máte v sobě schopnost vytvořit si cokoliv, co chcete. Jediná omezení, která existují, jsou ta, jež si sami vytvoříte. Když se ráno probudíte, rozhodněte se, že dnes budete zažívat radost. Vaše radostná přítomnost pomáhá druhým dokončit každodenní povinnosti s větší radostí a pozvedá každého ve vašem okolí výš.

Smějte se hrajte si.
Mějte úsměv ve svém srdci.

A v neposlední řadě, neberte sami sebe tak vážně. Smějte se a hrajte si. Pokud něco nevychází, není to konec světa. Humor je snad jedna z největších bran k radosti a sebelásce. Smějte se, usmívejte se na druhé a mějte úsměv ve svém srdci.

Potvrďte si dnes, že vesmír je dokonalý. Věřte, že vesmír pracuje pro vás a že všechno se děje pro vaše dobro. Pokud s něčím zápasíte a vynakládáte na to velké úsilí, zastavte se! Potvrďte si, že chcete růst prostřednictvím radosti a znějte tónem radosti své duše. Věřte, že můžete žít radostný a báječný život a začněte to dělat právě teď. Rozhodněte se, jaký další krok, který by vám přinesl radost, můžete udělat. A pak to udělejte!


Související články:

Hra se světlem: Uvědomování si radosti – rozpoznání dobra v každé situaci
Hra se světlem: Vytváření radosti – soustřeďování se na pozitivní© LuminEssence www.orindaben.com
© Překlad: Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara


(C) Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara