Cvičení: Důvěřování svému vnitřnímu vedení

Zdraví vás Orin. Jsem velmi rád, že tady mohu být s vámi při této meditaci. Naučíte se pri ní jak rozpoznat své vnitřní vedení a důvěřovat mu. Jste moudrá bytost. Všechno, co potřebujete, máte uvnitř sebe. Je důležité, abyste svému vnitřnímu vedení důvěřovali, protože právě prostřednictvím svého nitra dostáváte zprávy od svého vnitřního učitele. Ten největší růst, který můžete dosáhnout, je růst ze svého nitra.

Na začátek této meditace se oprostěte od myšlenky, že dostanete ať už správné či chybné vedení. Neexistuje totiž nic takového jako naprosto správná nebo nesprávná odpověď. Existuje mnoho možností a mnoho cest. Existuje pouze růst a učení. Váš vnitřní učitel s vámi spolupracuje, aby vás naučil lekce, které potřebujete, a poskytl vám možnost růstu a expanze, jenž představuje další krok na vaší cestě. Vaše vnitřní vedení vás vždy vede k vývoji, růstu a na vaši nejvyšší možnou cestu.

Udělejte si teď hluboký nádech. S nádechem si představujte, jak si otevíráte oblast na vrcholku hlavy, které se říká korunní centrum. Nechte dovnitř proudit světlo. Představujte si kanál světla, který prochází vrcholkem vaší hlavy a směřuje přímo do vyšších dimenzí světla, kde žijete jako své vyšší já. Skrze tento kanál k vám dolů proudí světlo. S výdechem toto světlo plyne do celého světa.

S každým nádechem se spojujete se svým vyšším já a s každým výdechem posíláte toto spojení do světa kolem sebe. S každým nádechem si otevíráte toto své duchovní centrum, korunní centrum, a budujete si tento kanál směřující do vyšších dimenzí sebe sama.

Uvolněte si tělo a dýchejte pomalu a klidně, ponořujete se hlouběji a hlouběji. Upravte si polohu těla tak, abyste se cítili pohodlně. Ruce máte položené podél těla. Cítíte se tak uvolnění, tak klidní. Všímejte si, jak se vaše dýchání neustále nepatrně mění a přináší vám ještě hlubší stav klidu a uvolnění.

Uvolněte ramena, paže, ruce. Uvolněte hrudník a břicho. Svaly kolem páteře se uvolňují. Boky a stehna se uvolňují. Lýtka, kotníky a chodila se uvolňují. Uvolněte obličej. Povolte čelist a mírně ji pootevřete, povolte napětí svalů kolem očí.

Můžete si představit, že se díváte na nějakou scenérii v dálce a pak na jinou scenérii ve své blízkosti. Teď nechte oči zaměřit se na takovou vzdálenost, která je pro ně nejpříjemnější, nechte je odpočívat.

Při této meditaci se k vám teď připojuje vaše vyšší já. Můžete si představovat, že vidíte v dálce nádherné velkolepé světlo, které symbolicky představuje vaše vyšší já. Tato bytost se k vám přibližuje. Jste to vy, vyšší dimenze vás samých. Přichází blíž a blíž. Můžete vnímat její světlo.

Vaše vyšší já se začíná s vámi spojovat. Nejdříve vyšší já splývá s vaší aurou, jako byste se spojovali na hluboké úrovni. Vaše energie se ve světle vašeho vyššího já více integruje, harmonizuje a dostává do rovnováhy. Celá vaše bytost začíná zvyšovat své vibrace. Je to jako kdybyste byli stále sebou, ale na vyšší úrovni, na vyšší vibraci. Oplýváte větší moudrostí a schopností vidět věci jasně. Máte kolem sebe více světla.

Jak se spojujete se svým vyšším já, můžete mít pocit, že jste více úplní, takoví jací opravdu jste v hloubi svého nitra. Toto je vaše „já“. Víte, že hluboce ve svém nitru jste moudří, soucitní, úplní a celiství. Pokaždé, když děláte toto spojování se svým vyšší já, umožňujete energii svého vyššího já pronikat do buněk svého těla a aktivovat DNA a světelné kódy, které vás přivádějí na vyšší úroveň světla, abyste tak mohli být svým vyšším já ve svém každodenním životě.

Vaše vyšší já aktivuje teď vaše třetí oko, centrum Ádžna mezi obočím, kterému se také někdy říká šestá čakra. Je to čakra intuice, vhledu a vnitřního vědění. Energie proudí do této oblasti a stimuluje tak vaše vnitřní vidění. Můžete se této oblasti také dotknout a tím ji více aktivovat.

Vaše vyšší já zvedá jakékoliv clony, které by vám mohly stát v cestě a překážet vašemu jasnému vidění. Nechte to teď probíhat a řekněte si: „Jsem ochoten/a vidět jasně. Jsem ochoten/a vidět pravdu. Nechávám všechny clony iluze a všechno, co stojí v cestě mému jasnému vidění, rozpustit se.“

Vy víte, co je pro vás dobré. Víte, co chcete. Naplňte se teď odvahou. Máte odvahu věřit v sebe, ve svou cestu a ve vedení, které dostáváte. Představte si, že tato kvalita odvahy existuje jako velmi skutečný energetický vzorec, jako barva, struktura a světlo. Ve vesmíru existuje čistý tón odvahy, odvahy postavit se za to, čemu věříte, odvahy říct svou pravdu, odvahy věřit vhledům, které dostáváte.

Představte si, že budujete most světla mezi sebou a touto kvalitou odvahy. Můžete si představovat, že vplétáte vlákna světla do této kvality odvahy, vtahujete si ji do svého srdce, do svého krku. Vtahujete si ji do korunního centra na vrcholku hlavy. Oplýváte novou úrovní sebedůvěry. Důvěřujete svému vnitřnímu vedení více, než komukoliv jinému.

© LuminEssence www.orindaben.com
© Překlad: Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara


(C) Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara