Energie versus Hmota

Hovory s Bohem - Kniha 1, str. 63-65

Ve vesmíru není nic náhodného - existuje jen velký plán; neuvěřitelná "sněhová vločka".

Emoce je energie v pohybu. Když rozproudíte energii, vyvoláte účinek. Jestliže rozproudíte dostatek energie, vytvoříte hmotu. Hmota je nahromaděná energie. Manipulujete-li energií určitým způsobem a dostatečně dlouhou dobu, dostanete hmotu. Je to tajemství života.

Myšlenka je čistá energie. Každá myšlenka je tvůrčí. Energie vaší myšlenky nikdy neumírá. Nikdy. Opouští vaši bytost a rozšiřuje se do celého vesmíru. Myšlenka je věčná.

Všechny myšlenky koagulují; všechny myšlenky se setkávají s ostatními myšlenkami a vytvářejí proměnlivou strukturu nevýslovné krásy a neuvěřitelné složitosti.

Energie přitahuje energii stejného druhu - a vytváří "nakupení" stejné energie. Když se setká dostatečné množství podobných "nakupení", spojí se dohromady. K vytvoření hmoty je třeba nepředstavitelné množství energie stejného druhu. Nicméně z čisté energie se nakonec vytvoří hmota. To je jediný způsob, jak může vzniknout hmota. Jakmile se energie změní v hmotu, zůstane hmotou velmi dlouho - pokud její struktura není narušena jiným druhem energie. Tato energie jiného druhu ve skutečnosti rozkládá hmotu a uvolňuje surovou energii.~

Nyní byste měli chápat, jak mohou lidé podobného smýšlení vytvořit určitou realitu.. Rčení, "Kdykoli se dva nebo více lidí shromáždí ve jménu Boha", získává mnohem hlubší význam.

Když celé společnosti myslí určitým způsobem, stává se mnoho velmi pozoruhodných věcí - ne všechny jsou však žádoucí. Například společnost, která žije ve strachu, nevyhnutelně produkuje to, z čeho má nevětší strach. ~

Zákony jsou velmi jednoduché:

  1. Myšlenka je tvůrčí.

  2. Strach přitahuje energii podobného druhu.

  3. Neexistuje nic než láska.

Knihy Neala D. Walsche vydalo nakladatelství Pragma

(C) Bibiana Voroňáková - Agentura Samsara